Корм для ВРХ та тварин PotaPLUS

PotaPLUS ТА КАРТОПЛЯНИЙ СІК НА КОРМ -

фізичним особам БЕЗКОШТОВНО!

Картопляна мезга містить клітковину, залишки крохмалю та використовується в годівлі тварин, як джерело вуглеводів. Сільськогосподарським тваринам картопляну мезгу згодовують в свіжому, силосованому або висушеному вигляді.

Сільськогосподарським тваринам картопляну мезгу згодовують в свіжому, силосованому або висушеному вигляді.

В 1 кг свіжої мезги міститься 0,11 корм. од., близько 2 г перетравного протеїну, 0,2 г кальцію і 0,5 г фосфору. До поїдання мезги тварин привчають поступово. Гранична норма свіжої мезги молочним коровам 15-20 кг на добу. Дорослій відгодованій худобі свіжу мезгу згодовують в кількості 30-40 кг на одну голову за добу. У раціон дорослих свиней можна вводити до 10 кг свіжої картопляної мезги.

У зв'язку з високою поживною цінністю, мезга зберігається упродовж короткого проміжку часу. Тому для продовження термінів зберігання мезги, її консервують. Один із найефективніших способів консервування свіжої картопляної мезги - силосування. Мезга добре силосується при вологості 70-75%. В 1 кг силосованої картопляної мезги міститься 23-25% сухої речовини, 0,25-0,27 корм. од., до 2 г перетравного протеїну, 0,2 г кальцію і 0,4 г фосфору. Силосовану мезгу коровам згодовують по 10-15 кг, молодняку віком більше року і не тільним коровам - по 8-10 кг, молодняку до року - по 5-6 кг і молодняку на відгодівлі - 20 - 25 кг. Молодняку свиней віком від 4 місяців на добу згодовують по 3 - 4 кг силосованої мезги, свиням на відгодівлі - 8-10 кг.

Свіжа картопляна мезга може бути висушена. Суха картопляна мезга є концентратом вуглеводів. В 1 кг сухої мезги міститься 0,95 корм, од., 40 г перетравного протеїну, 65 г клітковини, 700 г безазотистих екстрактивних речовин (БЕР), 0,7 г кальцію і 1,4 г фосфору. Суха мезга - відмінний компонент комбікормів для великої рогатої худоби, овець і свиней.

 

Також доцільно застосовувати для відгодівлі тварин сирі картопляні корми, що складаються з суміші мезги і картопляного соку. У картопляному соці міститься велика кількість протеїну, який є чудовим джерелом білку для молодняку тварин. Змішування компонентів можливо в будь-якому співвідношенні, при збільшенні частки картопляного соку підвищується кількість білка в суміші.

Найбільш повно сухі речовини картоплі використовуються при спільному застосуванні мезги і клітинного соку для отримання кормів. 

На сьогоднішній день існує велика кількість різних способів отримання білкових кормів для тваринництва з картопляного соку. З них найбільше застосування знайшли такі, що основуються на згодовуванні суміші мезги та відвареного катропляного соку. Білок, виділений з картопляного соку, змішується з вологою пресованою мезгою. Суміш містить 8-9%, сухих речовин, в тому числі 1,2% протеїну, 75% якого складає засвоюваний білок. Для виділення білка картопляний сік нагрівають до 70° С. Зкоагульований білок випадає в осад, який змішують з мезгою.

Дослідженнями встановлено, що при використанні мезги і клітинного соку в вареному вигляді в середньому за добу надій молока збільшується на 3,7%, в сирому вигляді - на 2,2%, а при згодовуванні коровам картопляного соку в кількості 20 л на добу прибавка надою молока становить до 6,4%.

 

Мезга доступна в обмежений період з початку вересня до середини лютого. Для забезпечення безперервності годування в системі харчування і для того, щоб використовувати мезгу оптимально, її силосують. Ємність для силосування накривають поліетиленовою плівкою. Вона захищає від дощової води, це дозволить отримати більш міцну, густу мезгу по завершенню процесу силосування. Також знижує забруднення навколишнього середовища і запобігає погіршенню поверхневого шару мезги. Щоб уникнути замерзання мезги, її накривають шаром соломи. Рекомендовано зробити стік з силосної ємності.

Прикрипіти документ
Очистить